Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 519 175 247

Styl rustykalny – jakie meble będą się z nim świetnie komponować?

Aranżacje w stylu rustykalnym bazują na naturalnych rozwiązaniach. Nawiązania do natury przejawiają się nie tylko w wyborze materiałów, ale i też w kolorystyce. Wnętrza są jasne, ciepłe i przytulne. Na ścianach królują biele, beże i szarości. Z kolei w wyposażeniu i dodatkach nie może zabraknąć drewna i jego naturalnych odcieni. Styl rustykalny kojarzy się ze swojskością i przywołuje skojarzenia z wiejskimi chatami, pełnymi domowego ciepła i przytulności. Chcesz stworzyć taką aranżację w swoim domu? Sprawdź, jakie meble wpisują się w charakter tego stylu.

Jakie meble pasują do wnętrz w stylu rustykalnym?

We wnętrzach w stylu rustykalnym dominuje drewno. To właśnie z tego materiału zwykle wykonywane są też rustykalne meble. Drewniane meble do salonu w Garwolinie znaleźć można w ofercie firmy TRES MEBLE. Komody, konsole i szafy utrzymane w stylu rustykalnym wyróżniają proste formy i oszczędne zdobienia. Fronty mogą ozdabiać roślinne ornamenty lub ażury, niemniej nie zaburzają one prostoty konstrukcji. W tym stylu na próżno można doszukiwać się finezyjnych kształtów i intensywnej kolorystyki wyposażenia. Drewniane meble cechują naturalne, najczęściej jasne tonacje. Na ich powierzchniach zwykle widoczne jest również usłojenie. Takie ascetyczne formy mają świadczyć o przywiązaniu do natury i zamiłowaniu do surowości.

Oprócz mebli wykonywanych z drewna, w aranżacjach rustykalnych można odnaleźć też rattanowe fotele i krzesła. Wiklina i rattan to dwa materiały, które tuż obok drewna i kamienia definiują styl rustykalny i podkreślają silny związek, z tym, co naturalne i swojskie. Zestawy wypoczynkowe z kolei wyróżniają stonowane barwy i naturalne obicia. Na kanapach nie może zabraknąć narzut i miękkich poduszek w kolorach ziemi. Przytulności dodają również dodatki. Jutowe dywany, drewniane ramki na zdjęcia czy ceramiczne akcesoria tworzą wyjątkową, przytulną atmosferę, a jednocześnie nie przytłaczają wnętrz. Całość dopełniają rośliny, zarówno doniczkowe, jak i cięte z żywych lub suszonych kwiatów.