Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 519 175 247

Czym wyróżniają się materace dwustronne?

Zdrowy sen jest ważny dla regeneracji organizmu. To, jak śpimy, ma znaczenie dla naszego codziennego samopoczucia oraz zdrowia. Na komfort snu wpływa wiele różnorodnych czynników, których często nie bierzemy pod uwagę, poszukując przyczyn niewyspania lub bezsenności. Jednym z takich jest dobór odpowiedniego materaca pod względem twardości. W sklepach znaleźć można nie tylko materace miękkie i twarde, ale co ciekawe, również i takie, które łączą obie te możliwości. Określa się je mianem materaców dwustronnych. W czym tkwi ich fenomen i kiedy warto zdecydować się na ich zakup?

Materac dwustronny - jeden produkt, dwie powierzchnie użytkowe

Jak sama nazwa wskazuje, materace dwustronne to takie, które zapewniają dogodne warunki do spania z obydwóch stron. Przez to, że można je dowolnie obracać, nazywa się je też materacami odwracalnymi. Ich fenomen tkwi w tym, że każda z tych stron gwarantuje inny komfort snu, który wynika z różnych cech użytkowych. Główna różnica dotyczy twardości powierzchni do spania. Jedna strona może być zatem miękka, a druga twardsza. Poza stopniem twardości strony materaca dwustronnego mogą różnić się też rodzajem wykończenia oraz zastosowanym przy produkcji materiałem. W ten sposób jeden produkt może zaspokoić kilka Twoich potrzeb w zależności od tego, czego oczekujesz w danej chwili.

Jakie są rodzaje materaców dwustronnych?

Wśród oferowanych przez nas dwustronnych materaców w Garwolinie, znaleźć można modele:

  • różniące się twardością - najczęściej mowa o materacach, które łączą stopnie twardości H2 z H3 lub też H3 z H4,
  • o różnym stopniu wykończenia – zwykle dostępne są materace dwustronne z wykończeniem piankowym wysokoelastycznym lub chłodzącym po jednej stronie i piankowym termoplastycznym po drugiej. Strona z pianką termoplastyczną doskonale przylega do ciała i zatrzymuje ciepło, przez co świetnie zdaje egzamin w sezonie zimowym. Strona z pianką chłodzącą z kolei zagwarantuje komfort termiczny podczas snu w ciepłe, letnie noce.

Komu opłaci się zakup materaca dwustronnego?

Zakup materaca dwustronnego może okazać się dla Ciebie korzystny w sytuacji, gdy nie znasz swoich preferencji co do tego, na jakim stopniu twardości materaca śpi Ci się najlepiej. Wybór opłaci się szczególnie przy zakupie pierwszego materaca. Jeśli zdecydujesz się na materac dwustronny, zawsze masz dwie możliwości, które zapewnią Ci różny komfort snu. Wówczas wystarczy, że jedną ze stron dopasujesz do swojej wagi, a drugą dobierzesz intuicyjnie, po to, by przetestować inne rozwiązanie. Jeżeli więc po pewnym czasie jedna ze stron przestanie spełniać Twoje oczekiwania, w każdej chwili możesz ją zmienić.

Poza tym wybór materaca dwustronnego będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli poszukujesz produktu, który zda egzamin o każdej porze roku. Jeden materac odwracalny zastąpi dwa modele przystosowane do użytkowania latem i zimą. Na takim zakupie z pewnością zaoszczędzisz miejsce w domu, które musiałbyś przeznaczyć na przechowywanie zamiennego produktu. Ponadto kupno materaca dwustronnego może być dla Ciebie dobrą inwestycją pod względem finansowym. Dzięki dwóm stronom użytkowym materac posłuży Ci dłużej niż produkt jednostronny.

Co przemawia za wyborem materaców dwustronnych?

Wybór materaca dwustronnego to wyłącznie Twoja indywidualna decyzja. Niemniej wiedz, że taki zakup może zagwarantować Ci wiele korzyści. Oto naszym zdaniem najważniejsze z nich:

  • lepsze dopasowanie do aktualnych potrzeb,
  • możliwość zmiany powierzchni do spania bez zbędnych wydatków,
  • wygoda bez względu na porę roku,
  • komfort termiczny niezależnie od temperatury,
  • dłuższa żywotność produktu.

Pamiętaj przy tym jednak, że materace dwustronne zwykle kosztują więcej niż ich jednostronne odpowiedniki. Zazwyczaj bywają też grubsze, dlatego nie zawsze nadają się do każdej ramy łóżka.